Tur då att Hötorgshallen har så fina och

Mat är den bästa julklappen

Det är 5 dagar kvar till jul nu och julklappsstressen stegrar sig. Tur då att Hötorgshallen har så fina och praktiska presentkort, inte sant? Den här lilla brickan ger sin bärare åtkomst till mat från hela världen och hundratals möjligheter att testa delikatesser som denna kanske inte provat i vanliga fall.

Presentkortet gäller i alla butiker i Hötorgshallen (förutom Systembolaget) och det går att disponera beloppet frivilligt. Kanske en lunch ena dagen och ett tapasfat till helgen? Tänk såhär att för en femhundring så kan du bjuda någon på över fem luncher eller en helgmiddag (som du själv kanske blir bjuden på med lite tur).

Presentkortet köper du presentkortsautomaten på Hötorgshallens nedre plan. Du kan även maila info@hotorgshallen.se ifall du vill köpa ett större antal.